Deák Olimpia 2013/2014 Fotó galéria

Deák Olimpia 2013/2014 eredményei

A Deák Olimpia rendezvénysorozat minden évben a Deák Ferenc Gimnázium kiemelt programja. Ezeken az alkalmakon diákjaink összemérik tudásukat a legkülönfélébb versenyeken, melyek minden tantárgyat érintenek.

A Deák Olimpia zárónapja a szórakoztató tudásszerzés jegyében zajlik, ahol tanulóink tantárgyakhoz kapcsolódóan és érdeklődésüknek megfelelően hallgathatnak meg előadásokat, melyeket meghívott egyetemi tanárok valamint olyan előadók tartanak, akik akár életvitelükben, de leginkább szakmájukban elért eredményeikkel példaként szolgálnak diákjaink számára. Az elmúlt három évben előadóink között köszönthettük többek között Makány Márta divattervezőt, Al Ghaoui Hesna M1-es műsorvezetőt, Szabó Dani Rádió 88-as műsorvezetőt, de tartott már előadást brüsszeli szinkrontolmács is. Örömünkre szolgál, hogy egyre több egyetemi tanár fogadja el meghívásunkat, és az általuk tartott színvonalas programokhoz, előadásokhoz csatlakoznak volt, de jelenlegi diákjaink is. Ennek köszönhetően a zárónap programkínálata folyamatosan színesedik, melyen a tudományos előadások mellett, kézműves foglalkozás, könyvtári játék, táncok és persze sportversenyek is szerepet kapnak.

A Deák Olimpia záróeseménye a csaknem egy hónapig tartó versenyek díjazottjainak ünneplése is, mivel ekkor vehetik át díjaikat. Minden díjazottnak gratulálunk!

 

Angol scrabble verseny

1.       Vas Bence – Wang Denis 9/a

2.       Nógrádi Bernát – Kovács Anett 11/a

3.       Versánszki  Áron – Nikita Minocha 11/a

 

Francia ország ismereti verseny

1.       Ökrös Tamara 10/c – Szabó-Gajmer Bernadett 10/c

2.       Bertók Roberta 10/e – Bánhegyi Bíborka 10/c

3.       Ágoston Ottilia 12/c – Nagy Orsolya 12/c

 

Német  scrabble verseny

1.       Rabi Anna – Orosz Lívia 12/f

2.       Török Eszter – Szloboda Szévja – Csikós Nikolett 11/b

3.       Enyingi Viktória – Antal Diána 9/a

 

Olasz ország ismereti verseny

9-10. évfolyam:

1.       Berki Enikő – Dukic Iszidora  10/b

2.       Nánási Norbert – Sipos Levente 9/b

3.       Balogh Annabella – Gera Krisztina 10/h

 

11-12. évfolyam:

1.       Havrincsák Boglárka 12/g – Ladányi  Luca 12/e

2.       Dudás Réka – Szél Zsófia 11/h

3.       Kiss Milán – Vér Ádám 12/g

 

Alkotói verseny

1.       Tiszai Anett 12/c

2.       Horváth Dániel 11/e

3.       Lázár Tibor 10/a

Különdíj: Vajsenbek Péter 11/e

 

Földrajz verseny

9. évfolyam:

1. Fehér Kristóf – Varga Noé – Kása Karolina 9/c

2. Balla Dániel – Jasik Márk – Lele Ádám 9/b

3. Csányi Vivien – Sebők Marcell – Zsögön Martin 9/c

 

10. évfolyam

1. Farkas Botond – Kovács Ferenc – Csipak Balázs 10/h

2. Reviczki Nikoletta – Szabó-Gajmer Bernadett – Bánhegyi Bíborka 10/c

3. Bartók Dávid – Bartha Kristóf – Judák Barnabás 10/b

 

11-12. évfolyam

1.       Hodik Viktor – Tóth Gergő – Németh Bence 11/c

2.       Ruskó Dániel 11/c – Vizin Krisztián 11/c – Görhöny Miklós 11/g

3.       Farkas Mihály 12/c – Kristó Kristóf 12/c – Péterfy Benedek 11/c

 

Sport versenyek

 

Kosárlabda

1.       11/f

2.       9/e

3.       12/c

 

Labdarúgás

1.       11f/3.

2.       11f/2.

3.       10f/2.

 

Floorball

1.       11/a

2.       10/f

3.       11/g

Röplabda

1.       12/b

2.       10/f

3.       12/d

Asztalitenisz

1.       Szalai Zsolt 12/g

2.       Majer Imre 12/b

3.       Szűts Boglárka 10/c

Páros

1.       Majer Imre 12/b – Szalai Zsolt 12/g

2.       Lele Ádám 9/b – Jasik Márk 9/b

 

Sakk

1.       Vágvölgyi Gergő 11/a

2.       Vékony Richárd 12/c

3.       Zagal-Kiss Balázs 11/a

 

Kémia verseny

1.       Engi Vera 9/c

2.       Mészáros Edit 9/d

3.       Borbély Lilla – Irsai Flóra 10/a

 

Matematika verseny

1.       Török Dzsenifer Rea – Buknicz Patrik (TDRBP) 10/c

2.       Kotroczó Eszter – Dudás Fanni (Team Jane Doe) 10/e

3.       Gruber Kornél – Hollós Tamás (Gruber King) 10/e

Recenzió- pályázat

1.       Börcsök Zsófia 12/c

2.       Bálint Zsófia 11/f

3.       Holkó Csenge 12/g

Weöres Sándor versmondó verseny

1.       Huszár Csilla 10/d

2.       Huszár Krisztina 9/c

3.       Reviczki Nikoletta 10/c

 

Fizika verseny

1. Lauer Írisz –Ágoston Lilla 9.B

2. Balla Dániel-Nánási Norbert 9.B

3. Gyuris Balázs-Fodor Márkó 11.G