Olasz OKTV 2017 Olasz OKTV 2017

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) Ágoston Lilla Laura, iskolánk 12/b osztályos tanulója olasz nyelvből 15. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Kasza Ildikó

 

Krúdy Fordítóverseny 2017 Krúdy Fordítóverseny 2017

Szabó Ákos, iskolánk 10.d osztályos tanulója, II. helyezést ért el a Krúdy Városi Fordítóversenyen angol nyelvből.

Felkészítő tanárai: Székácsné László Éva és Csanyevác László.

Fehér Kristóf, iskolánk 12.c osztályos tanulója, I. helyezést ért el a Krúdy Városi Fordítóversenyen francia nyelvből.

Felkészítő tanára: Liszkainé Piros Éva.

Dévai Virág, iskolánk 11.f osztályos tanulója, II. helyezést ért el a Krúdy Városi Fordítóversenyen francia nyelvből.

Felkészítő tanára: Liszkainé Piros Éva.

Krúdy Fordítóverseny 2016 Krúdy Fordítóverseny 2016

STATWARS II. STATWARS II.

2015. november 4-én gimnáziumunk csapata, a 12. H osztály 4 tanulója (Duró Barbara, Kisalbert Ákos, Kiss Olivér és Szarvas Balázs) részt vett a STATWARS II. című országos versenyen, a Központi Statisztikai Hivatal Szegedi Főosztálya szervezésében. A verseny statisztikai feladatok kreatív megoldását igényelte, érintve így a matematikát és a történelmet egyaránt. A versenyt a szegedi bevásárlóközpontban, az Árkádban rendezték meg. Versenyzőinknek változatos, színes feladatokkal kellett megküzdeniük.

Felkészítő tanárok: Tóth Julianna, Sipos Katalin.

STATWARS II. Fotógaléria

Nyelvi Kavalkád Országismereti verseny Nyelvi Kavalkád Országismereti verseny

A Nyelvi Kavalkád Országismereti versenyen

  • Horváth Anett,
  • Kecskés Anna,
  • Kulcsár Tímea

11. d osztályos tanulók 3. helyezést értek el. 

Felkészítő tanár: Sóti Ildikó

Gratulálunk!

Krúdy Fordítóverseny Krúdy Fordítóverseny

A Krúdy Fordítóversenyen

hagyományosanszépen szerepeltek diákjaink.

 

Francia nyelvből

I. helyezett Biczók Renáta (12. H felkészítő tanára: Kasza Ildikó)

II. helyezett Ökrös Tamara (11. C felkészítő tanára: Kasza Ildikó)

 

Német nyelvből

I. helyezett Kulcsár Tímea (10. D felkészítő tanára: Sóti Ildikó)

 

Angol nyelvből

III. helyezett Szögi Dominika (11. A felkészítő tanára: Ábrahám Karolina)

 

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőtanáraiknak!

Bethlen Gábor Református Gimnázium Megyei Idegen Nyelvi Versenyen Bethlen Gábor Református Gimnázium Megyei Idegen Nyelvi Versenyen

A Bethlen Gábor Református Gimnázium Megyei Idegen Nyelvi Versenyén

hagyományosanszépen szerepeltek diákjaink.

 

Német nyelvből

A kilencedik évfolyamosok között:

II. helyezett Bak Veronika (9. D felkészítő tanára: Nagy Péter)

III. helyezett Ábrahám-Tandari Gerda (9. D felkészítő tanára: Nagy Péter)

A tizedik évfolyamosok között:

I. helyezett Kulcsár Tímea (10. D felkészítő tanára: Sóti Ildikó)

A tizenegyedik évfolyamosok között:

I. helyezett Kiss Nelli (11.A  felkészítő tanára: Tóth Klára)

 

Francia nyelvből

A tizedik évfolyamosok között:

I. helyezett Fehér Kristóf Tibor (10. C felkészítő tanára: Kasza Ildikó)

III. helyezett Popovics Márta (10.  G felkészítő tanára: Piros Éva)

 

Olasz nyelvből

A tizedik évfolyamosok között:

II. helyezett Ágoston Lilla Laura (10. B felkészítő tanára: Kasza Ildikó)

A tizenegyedik évfolyamosok között:

III. helyezett Kecskés Julianna (11. B felkészítő tanára: Salamon Éva)

A tizenkettedik évfolyamosok között:

II. helyezett Kreiniker Bernadett (12. E felkészítő tanára: Kasza Ildikó)

 

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőtanáraiknak!

Pályázat Matematikából, Középiskolásoknak Pályázat Matematikából, Középiskolásoknak

„Pályázat Matematikából, Középiskolásoknak”

c. versenyen dicséretet kapott Kotogány Bettina gimnáziumunk 12. e osztályos tanulója.

Felkészítő tanára: Tóth Julianna

Gratulálunk!

2014.11.24.

 

Kotogány Bettina: Négyszín- sejtés, avagy egy tétel születése

Az esszém egy, a XIX. században felmerült problémával, az ún. négyszín- sejtéssel foglalkozik. Dolgozatom elején a probléma megoldására irányuló erőfeszítések nehezen induló karrierjét mutatom be. Ahogy írásommal haladok előre az időben, úgy vázolom fel, hogyan válik a matematikusok és lelkes amatőrök számára is egyre izgalmasabbá ez a sejtés- mind a mai napig-, miként fogalmazódik meg maga a tétel.

A feladat megoldására való törekvés a rejtvényt gráfelméleti kérdéssé formálta, így a bizonyítást is a gráfelméletben keresik, az informatika segítségét igénybe véve.

„Hagyományos úton” történő bizonyítása nyitott probléma. A négyszín- tétel volt az első olyan nevezetes tétel, amelyet egy számítógépes program segítségével bizonyítottak be. 2004-ben Benjamin Wernernek és Georges Gonthiernek sikerült a tétel bizonyításának formális leírása a Coq tételbizonyító rendszerben. Az ilyen formában adott bizonyítást azonban számosmatematikus nem fogadja el. Ahogy akkoriban mondták: „egy jó matematikai bizonyításolyan, mint egy költemény; ez inkább olyan, mint a telefonkönyv!”

A dolgozatom további részében megvizsgálom, hogy ha az elmélet igaz egy síkfelületre, akkor vajon igaz-e egy gömbfelületre, illetve hogyan érvényesülnek a dimenzionális és matematikai törvények a tóruszra.

Stat Wars Stat Wars

Egy napfényes őszi napon gimnáziumunk csapata, a 11/h osztály tanulói részt vettek a „Stat Wars” elnevezésű történelem versenyen, amelyet a Központi Statisztikai Hivatal hirdetett meg az Első Világháború (a Nagy Háború) kitörésének 100. évfordulójára emlékezve. Az országos versenyt 2014. október 9-én rendezték meg Ópusztaszeren a Nemzeti Történeti Emlékparkban. Versenyzőink „állták a sarat”, teljes erőbedobással versenyeztek: lőttek, karabélyt szedtek szét és szereltek össze – a honvédség felügyelete alatt-, gránátot hajítottak, futottak, térképen dolgoztak, tesztet írtak, fényképet válogattak. A kitartó és lelkes részvétel jutalma az 5. helyezés lett. A csapat tagjai:

Balogh Annabella, Bódi Nikolett, Duró Barbara, Gera Krisztina, Jankó Szabina, Kovács Ferenc, Nagy Dorina, Szarvas Balázs

Felkészítő tanár: Sipos Katalin

Képgaléria az alábbi oldalon elérhető

OKTV helyezettek OKTV helyezettek

OKTV 1-25. helyezettek

Tanév

Tanuló neve

Tantárgy

Felkészítő tanár

2. helyezések:

1996/97

Józsa Nikolett

 

 

spanyol nyelv

László Sándor

2011/12

Borbola Lilla

mozgóképkultúra és médiaismeret

Novotny Katalin

3. helyezések:

2008/09

Sebestyén Janka

spanyol nyelv

László Sándor

2009/10

Ábrahám Lili Lea

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

4. helyezések:

1996/97

Brandt Katalin

spanyol nyelv

László Sándor

2005/06

Formanek István

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2006/07

Dobozi Balázs

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2009/10

Magyar Vivien

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2010/11

Marton András

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

5. helyezések:

2003/04

Mogyorósi Zsolt

német nyelv

Ackermann Péterné

2003/04

Takács Klára

spanyol nyelv

Kopár Orsolya

2007/08

Óvári Kata

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

2011/12

Varga Zsolt

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

6. helyezések:

2004/05

Kudron Annamária

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József, Erdélyi Eszter

2009/10

Béleczki Alexandra

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2011/12

Sztupkai Marcell

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

7. helyezések:

1996/97

Lubani Amina

spanyol nyelv

László Sándor

2007/08

Makovits Zsolt

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2007/08

Sebestyén Janka

spanyol nyelv

László Sándor

2008/09

Dudás Barbara

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2010/11

Kondor Csaba

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

2011/12

Káplán Szofia

mozgóképkultúra és médiaismeret

Novotny Katalin

8. helyezések:

2005/06

Miháczi Márton

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József, Erdélyi Eszter

2007/08

Kovács Ádám

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2010/11

Sós Dorottya

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

2011/12

Sinkó Krisztina

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

9. helyezettek:

1994/95

Nyilasi Klára

spanyol nyelv

László Sándor

2010/11

Malachovszky Dóra

spanyol nyelv

László Sándor

2006/07

Kálmán Kata

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2008/09

Szakál Zsanett

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

10. helyezettek:

1993/94

Jancsó Katalin

spanyol nyelv

László Sándor

2008/09

Engedi Emese

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2009/2010

Kisistók Judit

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

11. helyezések

1995/96

Baneth András

spanyol nyelv

László Sándor

2000/01

Horváth Cecília Zita

spanyol nyelv

László Sándor

12. helyezések

1992/93

Tari Annamária

spanyol nyelv

László Sándor

2009/10

Belovai Zoltán

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

13. helyezések:

1991/92

Almási Annamária

spanyol nyelv

László Sándor

1994/95

Révész Dóra

spanyol nyelv

László Sándor

1996/97

Halász Gabriella

spanyol nyelv

László Sándor

2001/02

Sebestyén Klára

spanyol nyelv

László Sándor

2005/06

Tóth Gyöngyi

spanyol nyelv

Kopár Orsolya, Székácsné László Éva

2009/10

Aradi Márk

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2012/13

Sztupkai Marcell

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

14. helyezések:

1999/2000

Horváth Cecília

spanyol nyelv

László Sándor

2005/06

Szalai Éva

spanyol nyelv

Kopár Orsolya, Székácsné László Éva

15. helyezések:

2000/01

László Zsuzsa

spanyol nyelv

László Sándor

2009/10

Juhász Krisztina

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

2012/13

Rövid Bertalan

angol nyelv

Andóczi-Balogh József

16. helyezettek:

2007/08

Komáromi Andrea

mozgóképkultúra és médiaismeret

Erdélyi Eszter

2009/10

Szakál Zsanett

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

18. helyezettek:

2009/10

Gingl Zoltán

mozgóképkultúra és médiaismeret

Andóczi-Balogh József

2009/10

Lacsán Veronika

spanyol nyelv

Esősi Andrea

19. helyezések:

1994/95

Bukovinszky Nóra

spanyol nyelv

László Sándor

2008/09

Ormándi Kristóf

angol nyelv

Andóczi-Balogh József

21. helyezések:

2005/06

Rácz Etelka

spanyol nyelv

Székácsné László Éva

22. helyezések:

2002/03

Bubla Éva

spanyol nyelv

Kopár Orsolya

2002/03

Jani Péter

történelem

Jazimiczky Béla

25. helyezések:

2003/04

Tóth Gyöngyi

spanyol nyelv

Székácsné László Éva


A 2013/2014. tanévi OKTV-vel kapcsolatos tudnivalók A 2013/2014. tanévi OKTV-vel kapcsolatos tudnivalók

A 2013/2014. tanévi OKTV-vel kapcsolatos tudnivalók az alábbi linken tekinthetők meg.